14.10.2020
KORONAYI YENEN GAZETECİ NURBAY USTA TEDAVİ SÜRECİNİ ANLATACAK Koronavirüse yakalanan ve Artvin Devlet Hastanesinde tedavi gören ve hastalığı yenen gazeteci Nurbay Usta ciğerlerinden kaynaklı tedavinin devamını Şavşat´taki evinde sürdürüyor .

 Koronavirüsün ciğerlerine inmesi nedeniyle ciğerinde bir miktar hasar görülen gazeteci Nurbay Usta, koronavirüsten kurtulup testi negatif çıkınca hastaneden taburcu edildi.

Ambulansla Şavşat´a evine gönderildi burada doktorların vermiş olduğu ilaçları kullanmaya devam ediyor.
Gazeteci Nurbay Usta, taburcu olmasının ardından yaptığı açıklamada;
“Öncelikle tedavi süresince fedakârca çalışan sağlık çalışanlarına doktorlarımıza gönülden teşekkür ediyorum.
Gerçekten zor bir süreç atlattık koronavirüs hafife alınacak bir hastalık değildir. Bu virüs vücuda girene kadar zararlı değil ama vücudunuza girdiğinde ölüm ile yaşam arasındaki o ince çizgide gidip gelirsiniz sadece 60 yaş üstü insanlar ölmüyor çok genç insanlar da öldü.
 
Duyarsız, vurdum duymaz insanlar yüzünden doktorlar da öldü, sağlık çalışanları da öldü. Yani bu açıdan bakılması hastalığın ne kadar ciddi olduğunu göstermesi bakımından önem arz ediyor.
Dikkat ediyorum maalesef basite alanlar var, hatta koronaya inanmayanlar var. Ben yaşadım diyorum damdan düşenin halini damdan düşen anlar ama, ben istiyorum ki siz yakalanmadan anlayın yakalandıktan sonra bir anlamı kıymeti yok.
Bu yüzden, koronavirüs ve ben. Ölümle yaşam arasındaki ince çizgide biraz gezinti yapacağım. Yaşadıklarım-Yaşattırdıkları-Kaybettiklerim-Kaybedebileceklerim-Çevremdekilerin yaşayacakları-Görevini kendi canları pahasına yapan Eli öpülesi Sağlık çalışanları ve bazı yüzüne tükürülecekler- Herkesi hak ettiği mindere oturtacağım. Koronavirüs sürecinde bütün yaşadıklarım. Ciğerlerime dolmayan oksijen. Dost olanlar dost gibi görünenler ve dahası hepsi yakında NURBAY USTA TV anlatacağım...
 

Bu haber 3540 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : SAMİ ÖZÇELİK

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com