09.10.2020
MÜZEYYEN KÖKSAL AKSOY SONSUZLUĞA UĞURLANDI Cumhuriyet Halk Partisi´nin Artvin’de ilk kadın kurucu başkanı olan 92 yaşındaki Müzeyyen Köksal Aksoy tedavi gördüğü Artvin Devlet Hastanesinde hayata veda etti.

 92 yaşında vefat eden Müzeyyen Köksal Aksoy, Atanoğlu Mezarlığında sonsuzluğa uğurlandı.

Köksal Aksoy´un cenazesine Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, CHP Artvin İl Başkanı Ahmet Biber, Artvin Belediyesi genel koordinatörü Cüneyt Öztürk, CHP Kadın Kolları İl Başkanı Ayşe Yavuz Dinç, Artvin Faal Gazeteciler Derneği Başkanı Yardımcısı Sami Özçelik, Cumhuriyet Halk Partisi İl Yöneticisi Yücel Arslan ve Köksal ailesi katıldı.
9 Ekim 2020 Cuma günü vefat eden Muazzez KöksalAksoy aynı gün saat 15´te Atanoğlu Mezarlığında Sonsuzluğa uğurlandı. Kendi mezarını daha önce hazırlatan Aksoy´un vefatı akrabaları, dostları arasında derin üzüntüye neden oldu.
Müzeyyen Köksal Aksoy, Fulya Türkiye´deyim ablasını vefatından duyduğu derin üzüntüyü dile getirerek “Ablam Müzeyyen Köksal´ı kaybetmenin büyük üzüntüsünü yaşıyorum iki buçuk aydır onunlayım iyi ki buradaymışım. İyi ki doya doya onunla birlikte ömrünün son günlerini birlikte geçirdik. O dünyalar tatlısı bir insandı. Acımızı paylaşan tüm dostlarımıza Çok teşekkür ediyorum.
Cenazemize katılan başta Belediye Başkanımıza Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkan’ımıza, bizi yalnız bırakmayan dost ve akrabalarımıza teşekkür ederim. Ablam Artvin´in sembol isimlerinden ve simalarından biriydi.
1952 yılında Artvin İl Kadın Kolları teşkilatını kurdu. Uzun yıllar bu görevi sürdürdü esnaflık yaptı. Kendi döneminde en iyi terziler arasında yer alıyordu. O muhteşem bir sanatkârdı.
En son yaklaşık 1 ay öncesinde son röportajını gazeteci Sami Özçelik ile yaptı. O son söyleşisi oldu. Sami Bey’e de çok teşekkür ediyorum, ruhu şad olsun." dedi.

Bu haber 3563 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com