17.09.2020
Okullarımız Eğitim Öğretime Hazır Kademeli ve seyreltilmiş yüz yüze eğitim 21 Eylül Pazartesi günü uyum haftası ile okul öncesi ve birinci sınıf kademesinde başlayacak. İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar, Artvin’de okulların eğitim öğretime hazırlanması ve Kovid-19 ile mücadele kapsamında okullarda yürütülen faaliyetleri düzenlenen basın açıklaması ve okul ziyaretiyle kamuoyu ile paylaştı.

 Artvin Merkez Karadeniz Bakır İlkokulunda düzenlenen basın açıklamasında soruları yanıtlayan Acar şu açıklamalarda bulundu:  “Okul öncesi ve birinci sınıf öğrencilerimiz 21-25 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek uyum programı ile haftada 1 gün yüz yüze eğitim almaya başlayacaklar. İhtiyaç halinde sosyal mesafe kuralına uygun bir şekilde şubedeki öğrenciler gruplara bölünebilecek. Yüz yüze eğitimin ilk haftasını, okul öncesi ve birinci sınıf öğrencilerinin uyum haftası olarak planlandı. Kovid-19 tedbirleri kapsamında hijyen, maske ve sosyal mesafe kuralları öğrencilere temassız oyunlar ve eğlenceli etkinlikler yapılarak anlatılacak. Uyum haftasından sonraki haftalarda öğrencilerimiz haftada 2 gün okullarına gelecekler. Okullarımızda Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kılavuzu doğrultusunda hazırlıklarımızı titizlikle yürüterek tamamladık. Öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz okullarını çok özlediler. Öğrencilerimizin okullarına sağlıkla kavuşmaları için her bireye sorumluluklar düşüyor. Toplum olarak hijyen, maske, mesafe kuralına uyarak bunu başarabiliriz.”

 
İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar, basın açıklamasının ardından gazetecilerle birlikte okulun bölümlerini dolaşarak derslikler, tuvaletler, ortak kullanım alanlarını yerinde inceledi.
 
Basın mensuplarına okulda yapılan hazırlıklar hakkında bilgiler veren Acar, öğrencilerimizin Kovid-19 ile mücadele kurallarını eğlenerek öğrenmesi için Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğünce hazırlanan “Maske, Hijyen, Mesafe, Virüse Yok Müsaade” isimli eğitici animasyon filmi, “Dünyayı Koruyalım” isimli eğitici şarkı, “Okulum EBA” isimli animasyon filmi ve eğitici okul zilini basın mensuplarıyla birlikte etkileşimli tahtadan izledi.
Konu hakkında açıklamalarda bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar “Öğrencilerimize EBA kullanımının önemini anlatmak, Kovid-19 ile mücadele kuralları ve okulda uyulması gereken kişisel hijyen kurallarını eğlenerek öğretmek amacıyla hazırladığımız animasyon filmleri, eğitici şarkı ve okul zilimizi sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. Hazırladığımız bu içeriklerin öğrencilerimize faydalı olması diliyorum” dedi.
 

Bu haber 5658 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com