09.08.2020
Artvin TSO Yönetim Kurulu, TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İnşaatını Gezdi Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından ilimizde yaptırılan TOBB Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi okul inşaatında sona yaklaşıldı. Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Seçkin Kurt ve yönetim kurulu üyeleri, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin “Türkiye’nin 81 ilende 81 Okul” projesi kapsamında ilimizde de yaptırılan okul inşaatında incelemelerde bulundu.

 Milli Eğitim Bakanlığı, TOBB ve TOBB ETÜ üniversitesi arasında 26 Şubat 2019 tarihinde imzalanan “Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü” ile de proje okulu olarak seçilen ve yapımına Mayıs 2019 ayında başlanan ve kısa sürede tamamlanan Artvin Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi modern mimarisi ile oldukça dikkat çekmekte. Beş bin metrekare kullanım alanına sahip modern okul binasında 16 derslik, Fizik, Kimya, Biyoloji, Resim, Müzik, Tarih Coğrafya, Bilgisayar ve Yabancı Dil olmak üzere 8 adet laboratuvar bulunmakta.

Ayrıca okul bünyesinde Makine Teknolojileri ve Mobilya ve İç Mekan Tasarım alanı olarak 2 atölye bulunuyor. Yapımı tamamlanan TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2020-2021 Eğitim Öğretim yılında öğrencilerini bekliyor.
Okul İnşaatını gezen Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Seçkin Kurt, Meclis Başkanı İrfan Yıldırım, Başkan Yardımcısı Sedat Ali Ökdem, Yönetim Kurulu Üyesi Özkan Öztürk, Meclis Üyesi Filiz Yiğit, Genel Sekreter Yüksel Çoruh okul inşaatında incelemelerde bulunurken, Okul Müdürü Şehmus Bulut, müdür yardımcıları Adnan Uzun, Osman Açar, Pansiyon Müdür Yardımcısı Nadir Boztepe ve memur Ertuğrul Durmuş yönetim kurulu üyelerine eşlik ettiler.
Başkan Seçkin Kurt, sona yaklaşan okulun inşaatında belirlenen eksikleri okul yönetimiyle görüşerek, hayırlı olsun temennisinde bulundu.

Bu haber 7783 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com