29.06.2020
CHP İL BAŞKANI AHMET BİBER’DEN GÜNDEME DAİR ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR! CHP Artvin İl Başkanı Ahmet Biber, gündeme dair açıklamalarda bulundu. Cumhuriyet Halk Partisi Artvin İl Başkanlığında açıklamalarda bulunan Başkan Ahmet Biber, CHP Kurultayı, Yeşil Artvin Derneği ile ilgili CHP’yi de içine alan açıklamalara cevap verirken, bunun yanında CHP ve Milli İttifak belediye başkanlarının çalışmaları hakkında bilgi verdi.

 Başkan Biber yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“Partimizin kurultayının tarihi belli oldu. 25-26 Temmuz 2020’de Ankara’da Bilkent’te Odeyon’da kurultayımız yapılacak. Kurultay sonucu çıkacak yönetim bir anlamda önümüzdeki süreçte iktidar olacak kadroların seçimi olacak. Dolayısıyla bu kurultayımızın Türkiye’ye hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum. Biz de kurultay delegesi olarak orada olacağız. İnşallah Türkiye’deki sorunların çözülmesinde bu kurultayda da konuşulur ve çözümü için de net öneriler halkın önüne sunulacak. İktidar dönemimizde tüm çözümler halledilecek. Ben buna yürekten inanıyorum.

 

İSTANBUL SEÇİMLERİNİN YIL DÖNÜMÜNDE

CHP İSTANBUL İL BAŞKANIMIZLA İLGİLİ KARAR

Diğer bir konuya geçmek istiyorum. Bu günlerde özellikle de 23 Haziran tarihi İstanbul seçimlerinin tekrarlandığı bir günde CHP İstanbul İl Başkanımız Canan Kaftancıoğlu’nun istinaf mahkemesine ceza ile alakalı yaptığı başvuru reddedildi. Yargıtay yolu açık olmakla beraber bu o güne denk getirildi. Burada şunu söylemek istiyorum 7 yıl önceki bir tweet’ten dolayı 9 yıl 8 ay hapis cezası söz konusu. Bunun hakla hukukla adaletle bir alakasının olmadığı Canan Kaftancıoğlu’na esas husumetin İstanbul seçimlerindeki ittifakların sağlanması ve İstanbul gibi bir mega kentin CHP ve bileşenleri tarafından kazanılması AK Parti iktidarını çok sarstı.

Bu da tabii beraberinde bunda emeği geçen başta Canan Kaftancıoğlu olmak üzere birçokları hedef tahtasına konuldu ve de bu ceza hiç hak edilmeyen ceza Kaftancıoğlu’na verildi inşallah bu karardan mahkemede dönülür. Ancak şunun bilinmesini istiyoruz ki Canan Kaftancıoğlu yalnız değildir biz 80 il başkanı olarak yanındayız, destekçisiyiz her zaman parti ilkelerimiz çerçevesinde destek olmaya devam edeceğiz.

 

Çünkü eğer bu anlayıştan hareket edersek 7 yıl önce kimlerin ne tür tweet’ler attıklarını görebiliriz, belki de o AK Parti grubu tümü yargılanmak durumunda kalabilir. Ama kasıtlı olarak geçmişteki tweet’lerden dolayı bir il başkanımız cezalandırılmak isteniyor. Bunu kabul etmek mümkün değil ama AK Parti’nin yargı sisteminin ne hale geldiği ve getirdikleri ortaya çıkmış oluyor umuyorum ki bu karardan dönülür ve bu adaletsiz karar cezaya dönüşmez diye bekliyoruz. Bizler de bu kararın uygulanmaması için önünde set olacağız.

 

YEŞİL ARTVİN DERNEĞİ ARTVİN’İN YÜZAKIDIR.

KURUCU ÜYELERİNDEN BİRİSİ DE BENİM

 

Diğer bir konuya gelmek istiyorum. Son günlerde Yeşil Artvin Derneğine bir ziyaret var. HDP Çevreden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı’nın bir ziyareti var bu ziyaretle ilgili buradaki malum bir gazeteci bunu farklı bir şekle sokarak bunu gizli bir toplantı şeklinde addetmiş. Sanki karanlık odalarda farklı bir dümen çevriliyor gibi yansıtmış sanki gelen kişi bir iktidar parti sorumlusu halbuki bir muhalefet partinin sorumlusu. Bunları kabul etmek mümkün değil.

Yeşil Artvin Derneği yüzünün akıyla 25 yıldır Artvin’de çevre mücadelesinde kendini ispatlamıştır. Hiçbir siyasi partinin güdümüne girmemiş mücadele içerisinde tüm partilerle iktidar partilerle de ilişkiler sürdürmüş ve Artvin’i çevre anlamında mahvetmek isteyen bu şirketlere karşı çok ciddi bir mücadele verilmiştir. Hiç geri adım atmadan mücadele vermiştir. Ben de Yeşil Artvin Derneği’nin kurucularındanım uzun yıllar görev yaptım, ondan sonra da farklı yerlerde görev almama rağmen o mücadelenin içerisinde her zaman bulundum.

Şimdi de aynı zamanda CHP İl Başkanı olarak o mücadelenin içerisindeyiz. Dolayısıyla Yeşil Artvin Derneği’ni böyle HDP Genel Başkan Yardımcısı geldi gizli bir toplantı yapıldı diyerek Yeşil Artvin Derneği’ni zan altında bırakmalarını asla kabul etmiyorum ve hiç kimsenin de haddine değildir, böyle bir şeyi öne sürmek çünkü bir partinin eğer çevre ile ilgili genel başkan yardımcısı bir görüşme talebinde bulunuyorsa ve bu parti Türkiye’nin yasal partisiyse ve mecliste bulunuyorsa eğer bu partiyi biz muhatap almayacaksak bunun bir anlamı yok!

Türkiye o zaman sorunları çözemez hale gelir. Böyle bir şeyi kabul etmek mümkün değil. Bu anlayış ki esas o zaman bölücülük olur. Yani Türkiye’de bir kesimi 6 milyon oy almış bir partiyi yok saymak olur. Türkiye’nin barışa, kardeşliğe ihtiyacı var. Ama şunun da altını özellikle çizmek istiyorum ki; Biz bölücülüğe başından beri karşıyız. Biz, üniter devletten yanayız. Ama Türkiye’de sorunların barışçı yollardan çözülmesinin de taraftarıyız.

 

BİZ ASLA TERÖR SEVİCİ OLMADIK!

 

Çünkü bu ülke huzuru istiyor, bu ülke huzurla beraber kalkınmayı istiyor, gelişmeyi istiyor. Eğer biz bu tür sorunlarla uğraşırsak, daha da suni yaratılmış sorunlarla uğraşırsak işte Türkiye’nin geldiği noktayı da şu son noktayı da görebiliyoruz, görmekteyiz. Türkiye’nin nasıl sıkıntılar içerisine sürüklendiğini. Ayrıca bizi de dolaylı bir şekilde bu görüşmenin içerisindeki benim 2 arkadaşım aynı zamanda Yeşil Artvin Derneği’nin de üyeleridir. Dolayısıyla o görüşmede olmalarının hiçbir sakıncası yok. Şunun altını çiziyorum. Burada bir terim kullanıyorlar onu da kabul etmek mümkün değil. Terör seviciler biz asla terör sevici olmadık!

 

DAHA DÜN AKP YÖNETİCİLERİ HDP-İYİ PARTİ- CHP İLE GÖRÜŞTÜLER!

ŞİMDİ BU DURUMDA AKP YÖNETİCİLERİ TERÖR SEVİCİ Mİ OLDU?

 

Artvin halkı hiçbir zaman terör sevici olmadı ama birileri var ki o terör sevicilerle beraber hareket ediyorlar. Bunu iyi görmek lazım. Diğer bir nokta ise bu görüşmeyi sanki saman altından su yürütüyormuş gibi ifade edenlerin acaba son seçimler arifesinde Osman Öcalan’ı TRT’ye çıkarıp konuşturmalarına neden sesleri çıkmadı! Osman Öcalan terör örgütüyle alakası olmayan vatansever biri mi diye sormak isterim?.Ki biz CHP olarak hiçbir zaman bu tür kişilerle görüşmemiz olmadı ve olmayacaktır da.. Ama Türkiye’deki demokratik yollardan seçilmiş partilerle tabii ki ilişkilerimiz olabilir görüşmelerimiz olabilir. Bunda da hiçbir sakınca yok ki. Daha dün AKP yetkilileri, son meseleleri barolar sorununu görüşmek üzere hem İYİ Parti hem CHP ve hem de HDP’yi ziyaret ettiler. Dolayısıyla bunlar olağan görüşmeler.

HDP Artvin’e gelerek Yeşil Artvin Derneği ile kapalı kapılar ardından görüşmüş gibi algı yaratmak doğru değildir. Yeşil Artvin Derneği 25 yıllık doğa mücadelesinde Türkiye’ye mal olmuş, hatta sınırlarımızı aşmış dünyaya adını duyurmuştur. Bunları kabul etmek mümkün değil.

Artvin’deki maden mücadelesini HDP yürütüyormuş gibi algı yaratmak istiyorlar. Bunlar doğru şeyler değil. Şanlı bir geçmişi olan Yeşil Artvin Derneği’ne gölge düşürmek kimsenin haddine değildir, olmamalıdır. Ayrıca bu arkadaşlarımız geçmişte bu mücadelenin içinde yer almışlardır. Davanın haklılığına inanmışlardır. Şimdi acaba kararlarından döndüler mi? Her şey bitmiş olarak mı görüyorlar?

 

DOĞASI BOZULMAMIŞ HUZURLU BİR ORTAMDA

YAŞAYABİLMEK İÇİN BU MÜCADELE BİTMEYECEK

 

Eğer Artvin’de huzurlu bir ortamda doğası bozulmamış bir ortamda yaşamak isteniyorsa çocuklarımızla torunlarımızla yaşamasını istiyorsak bu mücadele bitmedi, bitmeyecek. Öyle sanıyorum ki maden mücadelesi de devam ettiği gibi o madenciler de buradan çekip gidecekler! Bunu kimse unutmasın. O mahkemelerde çıkan kararların nasıl alındığını nasıl arkadan dolandıklarını biliyoruz. Bu haklı mücadelemiz devam edecek.

Kimse bize buradan çamur atmaya kalkmasın. Buradan kimseye ekmek çıkmaz! Bizim anlımız açık yüzümüz ak. Bugüne kadar mücadele ettik. Bundan sonra da mücadele ederiz. Bunu öteye beriye çekmeye ve ayrıca şunu altını özellikle çiziyorum. Yeşil Artvin Derneği’ne de kimse çamur atmaya kalkmasın. Yeşil Artvin Derneği kendisini ispatlamış bir dernektir. Yöneticileri de vatansever Artvin yürekli insanlardır.

 

PANDEMİ DÖNEMİNDE BİLE BELEDİYEMİZİN

HİZMETLERİNİ ENGELLEMEYE ÇALIŞTILAR!

 

Türkiye gerçekten sıkıntılı bir dönemden geçiyor. Biz bu süreç içinde çok önemli belediyeleri kazanmış olduk. 1 yılı geçti. Ama İstanbul daha yeni 1 yıl oldu. Biliyorsunuz kazanılmış seçimi tekrarlattılar ve bunun bedelini hezimete uğrayarak ödediler! Aynı hataları yapmada da devam ediyorlar.

Son dönemde pandemi sürecinde herkesin eve kapandığı bir ortamda, toplumun birçok kesiminin sıkıntıları ortadadır. Bu sıkıntıları aşmak için belediyeler var güçleriyle imkanlarını seferber ettiler. Fakat şunu gördük. Belediyeler halka ve esnafa hizmet verirken bundan rahatsız oldular. Yardımları engellediler. Toplanan paraları bloke ettiler. Bir nevi el koydular.

Bizim belediyemiz demokrasi güçleri belediyeleri ellerinden geleni yaptı. Artvin’de de 7 belediyemiz pandemi koşullarında maskesinden diğer yardımlara varana kadar gerçekten evde olan dışarı çıkamayan vatandaşlarımıza gıda yardımı, maske dezenfektan, kolonya olsun bunları dağıttılar, yardımcı oldular. Son dönemde iktidar belediyelerle ilgili kesinti yapmayacağız dedi. Ama ilk ayda yaptı!

 

MİLLET İTTİFAKI VE CHP BELEDİYELERİ HER ŞEYE RAĞMEN YILDIZLAŞTILAR!

 

Ayrıca belediyelerimiz iş yapabilmek için borç almak istedi. Engellediler. Topal ördek haline getirmek istiyorlar. Ne yaparlarsa yapsınlar Millet İttifakı’nın CHP’nin belediyeleri adeta yıldızlaştı. Verdikleri mücadele ile yaptıkları icraatlarıyla. Gerçekten değişik kanalları kullandılar. Belediyeciliğin ağlama duvarı değil, çözüm makamı olduğunu halka anlattılar. Yüzlerinin akıyla bu hizmetleri devam ediyor. Belediyelerimiz bu sıkıntılı döneme rağmen güzel işler yapıyorlar. Tahmin ediyorum. Önümüzdeki süreçte halk ile bütünleşerek iktidara geleceğiz.

 

BELEDİYE BAŞKANLARIMZILA BİRLİKTE FINDIKLI BELEDİYE BAŞKANI ERCÜMENT Ş. ÇERVATOĞLU’NA DESTEK ZİYARETİNDE BULUNDUK!..

24 Haziran 2020 Çarşamba günü Fındıklı Belediyesi’ni ziyaret ettik. 7 belediye başkanımızla birlikte. Fındıklı Belediye Başkanı’mızın anlattığı nedenlere baktığımızda hiçbir gerekçe fındık kabuğunu dolduracak iddialar değil.

Çalışan halka beraber çalışan belediyelerimizi kıskaç altına almak, Olmadık nedenlerle görevden almak. Bunun bir örneği Yalova Belediye başkanımızdır. Bunda başarılı olamayacaklar. Çünkü CHP belediyeler ranta değil, topluma hizmet vermek için büyük çaba harcıyorlar. Rantı önlüyorlar. Bundan da herhalde birileri rahatsız oluyor. Bunlar dediler ki CHP belediyeleri gelince yapılan yardımları kesecekler, iş yapamayacaklar.

Ama gördüler ki tam tersine daha çok yardım yaptılar. Sosyal belediyeciliği en güzel şekilde yaptılar. Kaynakları daha rantabl kulandılar. O kıt kaynaklarla o borçlu belediyelerle topluma daha iyi hizmet edebileceklerini gösterdiler. Bu da AKP iktidarını rahatsız etti. Gerçekten yıldız belediyelerimiz var.

Artvin’de diğer illerdeki belediye başkanlarımız gerçekten büyük hizmetler veriyor. Belediyelerimiz borç içinde bunları yapabiliyorlar. Artvin belediyesini AKP borçsuz devralmıştı. Sonra Sayın Kocatepe 3 trilyon borçla devraldım demişti. Ama merhum Emin Başkan kayıt altına aldırmış ve onları yalanlamıştı. Ondan sonra 5 yılda 50 trilyon bor ile belediyeyi devraldık. Geldiğiniz için teşekkür ediyorum.”

Bu haber 4689 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com