22.02.2020
CHP ARHAVİ KADIN KOLLARI SEÇİMİ YAPILDI CHP Arhavi ve Hopa Kadın Kolları seçimi yapıldı. 19 Şubat 2020 Çarşamba günü yapılan seçimlerde Selma Kekeva Kadın Kolları İlçe başkanı seçildi. Kongreye, Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı eskiİlçe Başkanı Engin Erkan, CHP Arhavi İlçe Başkanı Erkan Özyazıcı, Merkez İlçe Kadın Kolları Başkanı Dilek Çoruh, Kadın Kolları üyeleri ve partililer katıldı.

 Divan Başkanlığını CHP Kadın Kolları İl Başkanı Gülşen Kurul yaptı. Kongre saygı duruşunda bulunulması ardından hep bir ağızdan İstiklal Marşı’nın söylemesiyle başladı. Çalışma raporu okundu. Ardından konuşmalar bölümüne geçildi.

İlçe Başkanı seçilen Selma Kekeva yaptığı konuşmasında şunları kaydetti; “37. Kadın kolları olağan kurulumuzu gerçekleştiriyoruz. Biz kadınlar, toplumun her alanında aktif olmak zorundayız. Görev almak zorundayız. Siyasette, iş hayatında, ekonomide, her alanda var olmalıyız.
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün biz kadınlarla ilgili yaptıkları, söyledikleri, yazdıkları bize rehber olmalı. Kongremizi onurlandıran Belediye Başkanımız Sayın Vasfi Kurdoğlu’na, İlçe Başkanımız Sayın Erkan Özyazıcı hocamıza, Belediye Başkan Yardımcımız Sayın Engin Erkan’a, Kadın Kollarımız İl Başkanı Sayın Gülşen Kurul’a, Merkez İlçe Kadın Kolları Başkanı Dilek Çoruh’a teşekkür ediyorum.
Eski başkanımız Cumhuriyet Halk Partisinin değerli parti emekçileri yol arkadaşımla Atatürk´ün cesur kadınlarıyla İlimizden gelen Kadın Kolları Başkanı ve yönetim kurulu üyeleriyle ilçemiz kadın kollarını oluşturduk. Üyelerimiz ve parti teşkilatımız Başkanlığa beni layık gördükleri için hepsine teşekkür ederim.
Ekibimle birlikte var gücümüzle çalışacağız. İlçemiz kadın kolları başkanlık seçiminde başkan olarak seçilen Sn.Selma Kekeva ve yönetim kurulu üyelerine yeni görevlerinde başarılar dileriz. Önceki dönem kadın kolları başkanı olarak görev yapan Sn.Dilek Tatar ve yönetim kurulu üyelerine verdikleri hizmetler için teşekkür ederiz. Her şey güzel Arhavi’miz ve ülkemiz için. Herrşey çok güzel olacak..."
Divan Başkanı ve Kadın Kolları İl Başkanı Gülşen Kurul, İl Başkanlığı için aday olmadığını belirterek, Arhavi´de de veda konuşması yaptı. Kurul Konuşmasında" Sizinle 3 dönem birlikte çalıştık. Benim en büyük hayalim, belediyelerimizi yeniden kazanmaktı. Göreve başladığımda belediye olarak 2 belediyemiz vardı. Kemalpaşa ve Ardanuç. Bugün 9 belediyenin 7´si bizde. Yusufeli´ni de aldık. Ama biliyorsunuz sonra neler yapıldı!. Benim sizden ricam, yönetimde olun olmayın. Hepimiz yöneticiyiz.
Ben görevimi bir başka arkadaşıma devrettiğimde kenara çekilmeyeceğim. Birlikte omuz omuza çalışacağız. Çünkü kadınlar bu ülkenin omurgasıdır. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk seçme seçilme hakkı vermiş. Ama ne yazık ki, seçme hakkımızı %10 kullanırken, seçilme hakkımızı %10 bile kullanmıyoruz.
Temsilde maalesef böyle bir durum var. 600 milletvekilinin 104´ü kadın. Oysa Mustafa Kemal Atatürk, toplumun yarısı olan kadınların TBMM´de, bürokraside, eğitimde, iş hayatında daha çok temsil edilmesini istemişti. Başkan ve yönetim kurulumuza başarılar diliyorum. "dedi.
 

Bu haber 3011 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com