22.02.2020
CHP HOPA KADIN KOLLARI KONGRESİ YAPILDI

 KADIN KOLLARIMIZ ÇOK ÖNEMLİ ÇALIŞMALAR YAPIYOR. BEN DUYGU KOTİL BAŞKANIMIZA BAŞARILAR DİLİYORUM

Divan başkanlığını CHP Kadın Kolları İl Başkanı Gülşen Kurul´un yaptığı kongre, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından çalışma raporu okundu. Kongrede belediye başkanı Taner Ekmekçi kısa bir konuşma yaptı. Başkan Ekmekçi; “Bugün Hopa Kadın Kollarımızın kongresindeyiz.
Hopa’da Kadın kollarımız çok önemli görevleri büyük bir fedakârlıkla yapmaktadır. Bu seçimin alınmasında lokomotif gibi hep öncü oldular. Gitmedik köy, girmedik mahalle, kapısına gitmedikleri ev, sıkmadık tek bir el bırakmadılar. Belediye Başkanı olarak, bugün de yarın da her zaman yanlarında olacağız. Ben emekçi kadınlarımıza huzurunuzda teşekkür ederim. Duygu başkanımıza ve yönetim kuruluna başarılar diliyorum." dedi.
Daha sonra kısa bir konuşma yapan CHP İlçe Başkanı Şükrü Aydemir; “CHP Kadın kollarımız bizim en önemli gücümüzdür. Kadınların olduğu yerde başarı vardır, emek vardır, alın teri, vefa, güven vardır. Kadınlarımızın yaptığı çalışmalar gerçekten her türlü takdire şayandır. Atatürk’ün kadınlarımıza verdiği seçme seçilme hakkı Avrupa’da birçok ülkeden önce verilmiştir. Yeniden başkan seçilen Duygu Başkanımız ve Yönetim Kurulu’na başarılar diliyorum”. dedi.
BİZ TOPLUMUN ÖNÜNDE OLMAK ZORUNDAYIZ!
Daha sonra söz alan CHP Artvin Merkez İlçe Başkanı Dilek Çoruh konuştu; Çoruh; “Ben de yeni göreve gelmiş arkadaşınızım. Biz kadınlar, toplumun arkasında değil, önünde olmak zorundayız. Ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, Türk kadınına seçme seçilme hakkını Avrupa’dan önce vermesine rağmen biz, buna sahip çıkamıyoruz. Her geçen gün daha da kötüye gidiyoruz. Bu ülkemizi de demokrasi alanında geriye götürmektedir. Arkadaşlar ister yönetimde olalım, ister olmayalım, hepimizin Atatürk’e bir vefa borcu var.
KADINA ŞİDDET ÇIĞ GİBİ HÜKÜMET
NEREDEYSE HİÇBİR ŞEY YAPMIYOR!
Bu ülkede nüfusun yarısı isek gücümüzü göstermeliyiz. Cumhuriyetimize, ülkemize, demokrasimize, medeni kanunumuza, laiklik ilkesine sarılmalı ve sahip çıkmalıyız. Görüyorsunuz. Her gün okuyor, izliyorsunuz. Her gün kadınlar öldürülüyor. Şiddete maruz kalıyor. Maalesef hükümet 18 yıldır hiçbir şey yapmıyor arkadaşlar. Ekonomi ortada. Çocuklarımız üniversite bitiriyor ama iş bulamıyor. İntihar eden çocuklarımız var. Yazık değil mi? Bu yüzden bu hükümeti sandıkta vereceğimiz oylarla ilk seçimde göndereceğiz. Daha çok çalışacağız ve bunu başaracağız.” dedi.
BUGÜN İLK CEMRE HAVAYA DÜŞTÜ
KONGREMİZ CEMRE GİBİ UMUT OLSUN
Son konuşmayı ise divan başkanlığını yapan CHP kadın Kolları İl Başkanı Gülşen kurul yaptı. Kurul, İl Başkanlığına aday olmayacağı için bir anlamda yaptığı veda konuşmasında;
“Bugün Hopa Kadın kollarımızın seçim kongresindeyiz. Bugün ilk cemrenin düştüğü tarihtir aynı zamanda. Baharın müjdecisi cemre kongremize ayrı anlam katıyor. Artık bu iktidar için vakit tamamdır. Yapacakları hiçbir şey kalmadı. Halkımız gereken cevabı ilk sandıkta vermeye çoktan hazırdır. Benim bir hayalim vardı. Onu başardım. Görevimi bir başka arkadaşıma devrederken bundan büyük onur duyuyorum. 9 belediyenin 7’sini aldık. Daha ne isteyebilirim ki.. Şimdi yerel iktidardan sonra genel iktidarı alacağız. Bundan hiç kuşkum yok.
Duygu arkadaşımız tek aday ve tek liste ile seçime girdi. Hopa Kadın Kolları üyelerimiz Duygu Hanım’la devam etmek istediklerini belirterek yeniden görevi ona verdiler. Ben Duygu Başkanımız geçmişte yaptığı çok güzel görevleri nedeniyle teşekkür ederken, 2 yıllığına yeniden başkan seçilmesi nedeniyle de başarılar diliyorum.

SEÇME SEÇİLME HAKKI BİZE ALTINTEPSİ İLE SUNULDU. HİÇBİR
BEDEL ÖDEMEDİK GALİBA BUNDAN DOLAYI DEĞER BİLMİYORUZ!

Değerli arkadaşlar seçme seçilme hakkı bize Atamız tarafından altın tepsi ile sunuldu. Biz bunun kıymetini bilmeliyiz. Medeni Kanun bizim için büyük bir devrimdir. Çok büyük devrimdir de biz ne yaptık? Bu haklarımızı elimizle geri teptik. Hatırlayalım Meclis’te CHP kadın milletvekilleri, çocuklara istismar ile ilgili meclis görüşmelerinde olsun, kadına şiddet olsun, diğer konularda cansiperane haklarımızı savunurken, AKP’li kadın milletvekillerinin saldırısına uğradı. Böyle bir şey olabilir mi? Çocuklara istismar yapılmış kadın bakan “Bir kereden bir şey olmaz!” diyor. Bunu aklınız alabiliyor mu?

80 YILDA BİR ARPA BOYU YOL ALAMADIK!
ÜSTELİK GERİYE GİTTİK VE GİDİYORUZ!

Düşünebiliyor musunuz o dönemlerde milletvekili sayımız şimdikiyle oranlandığında daha fazla. O yüzden ben kadınların sürekli mücadele içerisinde olmasını istiyorum. Genelde kadınlarımız hep evde evden dışarı çıkaramıyoruz. Burada genel anlamda söylüyorum bir sitemimi ileteceğim.
Bakın özel günlerde, bayramlarda Cumhuriyet Halk Partisi´nin çelenk koyma törenleri oluyor. Oraya kaç kişi geliyor? Toplasan 10 kişi vardır ya da yoktur. Bu Cumhuriyet Halk Partisi için çok üzücü bir şey. Ben istiyorum ki kadını erkeği yaşlı genci kadın kolları gençlik kolları il örgütü ilçe örgütü bu gibi özel programlarda diri olalım çok olalım. İnanın bu toplumda önemli bir etki sağlıyor.
Biz kadınlar bu konuda öncü olmazsak bu işi yapamayız, yani gücümüzü göstermeliyiz Birlik olmalıyız. Burada Duygu Hanım´a da destek olmanızı istiyorum. Beni dinlediğiniz için, geldiğiniz için çok teşekkür ediyorum. 6 yıl birlikte çalıştık. Hakkınızı helal edin.” dedi.
 

Bu haber 2497 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : Sami ÖZÇELİK

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com