13.10.2019
Yaklaşık 3 ay önce Borçkaspor Kulübü´ne Başkan olan Hasan Özışık, Borçkalıları ve Borçka dostlarını Borçkaspor´a sahip çıkmaya davet etti.
 
Son yıllarda yaşanan maddi sıkıntıdan ancak Borçka halkının küçük yardımlarla ama hep birlikte çıkılabileceği kararına varan Özışık sosyal medya hesabından konuyla ilgili bir yazı paylaşarak kulübün hesap numarasını verdi. Sadece Borçka´da yaşayan Borçkalılara değil, Türkiye´nin birçok ilinde yaşayan ve memleket hasretini yüreğinde taşıyan "ilçem için ben ne yapabilirim?" diyen Borçkalılara da seslenen Başkan Özışık şu ifadelere yer verdi;
 
"Çok değerli Facedaşlarım;
 
İlk zamanlar sosyal medyanın zaman kaybından başka bir işe yaramadığını düşünenlerdendim. Ancak; kullanım biçimine göre değerlendirdiğimde faydalı yanlarını görmedim desem yalan olur. Zaman zaman telefondan daha önemli bir kitlesel iletişim aracı olduğunu artık bende kabul ediyorum. Bu anlamda hem kendimden hem de Faaceboktan özür dilerim.
 
Lafı fazla dolandırmadan günümüz şartlarının ağırlığını ve zorluğunu da çok iyi bilen biri olarak ama birazda utanarak siz değerli hemşerilerimden ve dostlarımdan bir istirhamım olacak. Yüzsüzlüğüm için beni bağışlayın ne olur…
 
Bildiğiniz gibi birkaç ay önce kendi rızamla olmasa da toplumsal bir görev gereği emri vaki ile Borçka Sporumuzun başına getirildim. Hepimizin kutsalı olan ve çok sevdiğinizi bildiğim, çoğumuzun kumlukta, Deviskel Deresi düzlüklerinde, Yeniyol Mahallesi çakıllarında, opucada uğruna dizlerimizi dirseklerimizi parçaladığımız ve bunun için ailelerimizden azar işittiğimiz Borçkaspor konu olunca bu asil görevi reddetmek ihanet olurdu.
 
Kuruluşundan buyana bu zorlu görevi başarıyla yürüten bütün kulüp başkanlarımıza yönetim kurulu arkadaşlarım ve kendi adıma çok teşekkür ediyorum.
 
Her sezonda olduğu gibi başarıya odaklı kulübümüz 2019-2020 sezonuna girdi ve kendi öz evlatlarıyla iddialı olarak hazırlık çalışmalarına başladı. Fikstür çekimlerine göre Kasım ayı başından itibaren de yaklaşık 3 ay sürecek olan deplasmanlı müsabakalar başlayacak.
 
Amatör Lig sona erdikten sonrada U-13 ve U-15 guruplarına katılacağız. Bu lig de yaklaşık bir o kadar sürecek. Yani bu zaman süresi içinde aylık harcamalarımız;(malzeme alımı, oyunculara maç başına ve antrenman başına ödenecek tutar, yol ve yemek giderleri, lisans giderleri, kırtasiye giderleri vs.)asgari 5000.00- 6000.00 TL. Civarı bir tutara mal oluyor. Bu güne kadar yönetim kurulundaki arkadaşlarımızla birlikte kör topal bu işi idare ettik ancak bıçak kemiğe dayandı terimi tam bize göre söylenmiş olsa gerek.
 
Geçmiş yıllarda parasal konularla ilgili memleketimizin saygıdeğer iş insanlarından yardım istenmiş ve önemli derecede katkı sunmuşlardır kendilerine bir kez daha huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Aynı insanları bu konuda tekrar rahatsız etmek yüzsüzlüğün tekrarı olur ki buda bizim için kabul edilemez bir durumdur.
 
Bu güne kadar Borçkaspor formasını hiç bir karşılık beklemeden amatör ruhla, onurla zevkle ıslatan, yeşil siyah renklere gönül veren uzaktan yakından bütün hemşerilerimizi küçücükte  olsa kampanyamıza davet ediyorum. Hepinizi saygıyla selamlıyor şimdiden yapacağınız katkılar için teşekkür ediyorum.
 
BİZ BİZE YETERİZ.
HERŞEY BORÇKA VE BORÇKASPOR İÇİN.
( BORÇKA SPOR KULÜBÜ)
T.C ZİRAAT BANKASI BORÇKA ŞB.
İBAN NO:TR540001000377272929325001
HES.NO : 0377/27792932-5001
Hasan ÖZIŞIK
Borçka Spor Kulübü Başkanı.

    

Bu haber 1560 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : SAMİ ÖZÇELİK

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com