11.10.2019
Hopa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bu yıl ilki düzenlenen “1. Yetenek Fuarı” büyük ilgi gördü.
 
 
Hopa Hükümet Konağı önünde düzenlenen etkinliğe, Artvin Valisi Yılmaz Doruk, Hopa Kaymakamı Abdurrezzak Canpolat, Hopa Belediye Başkanı Taner Ekmekçi, Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Akyürek, İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
 
2018-2019 eğitim öğretim yılında çalışmalarına başlanan “1Yetenek Fuarı” etkinliğinde 386 öğrenci 88 öğretmenin katılımıyla müzik, resim, spor, şiir ve bilimsel deneyler dalında sergilenen eserler yer aldı.
 
Fuarda, ilk-orta ve dengi okulların öğrencilerinin eserlerinin yer aldığı fuarda, maket, motorlu insansız hava aracından, taş oymacılığına, okçuluk, ebru sanatı, ney üfleme, çini, hat ve robot kodlamaya kadar birçok eser sergilendi.
 
İl Milli Eğitim Müdürü fuarın açılışında yaptığı konuşmasında,” Türkiye’mizin aydınlık yüzleri olan; dünyayla uyumlu milli ve manevi değerlerine sahip çıkan, uluslararası rekabeti gerçekleştirebilecek bilgi, beceri ve kültürel birikime sahip öğrenciler yetiştirmeyi kendimize şiar edinmiş bulunmaktayız. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “ Öğretmenler, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır.” veciz sözünü her zaman hatırımızda tutarak geleceğe güvenle bakabilen, kendini her alanda geliştirebilen bireyler yetiştirmenin gayreti içerisindeyiz” dedi.
 
Amaçlarının il genelinde eğitim öğrenim gören tüm öğrencilerin kişisel, duygusal ve ruhsal gelişimlerini en iyi şekilde desteklemek olduğunu belirten Acara, “Bu yıl birincisini düzenlediğimiz Yetenek Fuarında, ilçemizin tüm okul ve kurumlarında gerçekleştirdiğimiz etkinliklerin bir kısmını 386 öğrenci, 88 öğretmen ve idarecilerimizle birlikte Hopalı vatandaşlarımızla paylaşmanın sevincini yaşıyoruz.” diye konuştu.
 
Konuşmaların ardından tüm stantları gezen Vali Doruk ve beraberindekiler öğretmen ve öğrencileri çalışmalarından dolayı tebrik etti.
 

Fuar, 1 hafta süreyle gezilebilecek. 

Bu haber 1359 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : avbm

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com