11.10.2019
Türkiye Boğa Güreşi Şampiyonası ikinci ayağı Aydın’da düzenlendi. Şampiyonada Artvin’i temsil eden Kenan Köse´ye ait ´Sabri´, Yılmaz Köse´ye ait ´ paşa´, Yaşar Kuş´a ait ‘Kara´ ile Kartal Kardeşler´e ait ´Toto´ isimli boğa rakiplerini yenerek Türkiye Şampiyonu oldular.

 


Artvin´in Kafkasör Yaylası´nda, Karadeniz ve Ege bölgelerindeki illerden getirilen boğaların katılımı ile Ağustos ayında üçüncüsü yapılan Türkiye Boğa Güreşi Şampiyonası ikinci ayağı Aydın´da yapıldı.

6 Ekim tarihinde düzenlenen şampiyona için Artvin´de Aydın’a giden ve kamp yapan 5 boğadan dördü rakipleriyle karşılaşırken, bir boğa ise hastalanması sonucu güreştirilmedi.

Türkiye Boğa Güreşi Şampiyonası’na katılmak üzere Kenan Köse´ye ait ´Sabri´, Yılmaz Köse´ye ait ´ Paşa´, Yaşar Kuş´a ait ‘Kara´ ile Kartal Kardeşler´e ait ´Toto´ isimli boğalar Ege’nin en büyük arenasında rakipleriyle karşılaştı. Muhteşem güreşlerin sergilendiği şampiyonada Artvinli boğalar dörtte dört yaparak kupalarla memlekete döndüler.

Artvin Boğacılar Spor Kulübü Kenan Köse Aydın’da düzenlenen şampiyonaya Artvin´den 5 boğayla katıldıklarını kaydetti. Köse, "Artvin´de festivallerde derece yapmış, şampiyon boğalarımızı Aydın´a götürdük.

Bir boğamız rahatsızlanması sonucu rakibiyle eşleşemedi. Diğer dört boğamız muhteşem bir güreş ortaya koydular sahiplerini kutluyorum. Egeli boğacılar bizi orada çok iyi konut ettiler. İlgi alakalarından dolayı hepsine çok teşekkür ediyoruz. Bu bir kültürel kaynaşma mesafe uzak olsa bile dostluklarımız oldukça yakın” dedi. 

Bu haber 1391 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : ADEM GÜNGÖR

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com