02.10.2019
Karadeniz Ege Karadeniz Şampiyonası Muğla’da büyük heyecanlara neden oldu. Artvin’den Muğla’ya çıkarma yapan boğalar burada yaptıkları güreşlerle izleyenleri adeta büyüledi. Türkiye’nin en iyi boğaları Bayır Arena’da kozlarını paylaştı. Muhteşem bir kalabalık tribünlerde coşku ve heyecan yarattı.

 

 
29 Eylül 2019’da Muğla/ Bayır Arena’da gerçekleşen boğa güreşleri adeta nefes kesti. Artvin’in şampiyon boğası “Ateş” Artvin’den sonra Ege Karadeniz Şampiyonu da olmayı başardı. Kemal Özdemir ve Atanur Altuntaş’a ait “ATEŞ” bütün rakiplerini yenerek Ege’yi de yaktı.
 
Türkiye Şampiyonası yıldızlar baş birincisi ve 2019 Ege Karadeniz ( Muğla) Şampiyonası şampiyonu olan Ateş’in sahiplerinden Kemal Özdemir; ” Anlatmaya gerek yok. Boğa yetiştiriciliği, boğa güreşleri bir tutkudur. Biz boğalarımızı çok özel bir şekilde özenle yetiştiririz. Çok zahmetli, yorucu ve maliyeti olan bir uğraş olmasına rağmen bunu severek yaparız.
 
Ateş’i kuzenim Atanur Altuntaş ile birlikte büyüttük, yetiştirdik.
 
Ateş şu an da 5,5 yaşında. Henüz çok genç… Yıllarca güreş yapabilir. Bu yıl Ege Karadeniz Şampiyonası’na katıldık. Artvin’den 6 boğa Ege’ye gitti. Kemal Özdemir ve Atanur Altuntaş’a ait “ ATEŞ”, Erhan ve Erkan Keskin’e ait “BOZO”, Mert Seçkin’e ait “POYRAZ”, Osman Güven’e ait “RAMBO”, Tayyar Güneri’ye ait “NOYAN”, Ferit Yılmaz’a ait “FIRTINA” 29 Eylül’de arenaya çıktılar.
 
“Ateş” kendi kilosunda (800 kg) Karadeniz Ege Şampiyonu olarak Artvin’in gururu oldu. Ben bu organizasyonda emeği geçenlere Dernek Başkanı ve yönetimine, boğaları yetiştiren, onlara bakanlara, sahiplerine, tribünlerde bu heyecanı yaşayanlara gönülden teşekkür ediyorum. “
 

Bu haber 1861 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : SAMİ ÖZÇELİK

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com