28.09.2019
Geçtiğimiz yıllarda Artvin’de sahne alan ses sanatçısı Ali Kal, yeni şarkısı “Yalvara Yalvara” ile sevenleriyle buluştu.

 

Aslında fizik bölümü mezunu olan Ali Kal, mesleğiyle hiç alakası olmayan müziği seçtiğinden dolayı hiç pişmanlık duymadığını söyledi. Sevdiği mesleği yapan çalışmış sayılmaz ve çalışsa da işini aşkla yaptığı için yorulmaz diyen Kal; “Fizik bölümü mezunuyum. Çok zor bir bölümü bitirdim ama kendimi bildim bileli müzik hep benimle hayatımın bir parçasıydı. Şimdi tüm hayatım oldu. Zaman zaman zorluklar yaşasam da her mesleğin zorlukları olduğunu biliyorum. Bunlar tatlı zorluklar ve engellerdi benim için. Her zaman üstesinden geldim ve gelmeye devam ediyorum. Çünkü müzik benim için gelip geçici bir heves olmadı hiçbir zaman. Hep çalıştım, ürettim ve dinleyicilerimin beğenisine sundum. Olumlu dönüşler aldığım için daha çok çalıştım ve ürettim. Tanınmış veya tanınmamış birçok sanatçı arkadaşıma bestelerimi verdim ve vermeye devam ediyorum. Biz sanatçıların en büyük ödülü, desteği, kazancı sevenlerinden gelen alkışlar ve takdir edilmektir. Hâl böyle olunca bize düşen her zaman daha iyisini yapmaya çalışıp dinleyicilerin beğenisine sunmaktır. Yorumcu kişiliğimin dışında besteci kimliğim de olduğu için gözlem yaparım sürekli. Yaşanmışlıklarımı veya etrafımdaki insanların yaşanmışlıklarını duygularımla birleştirip kâğıda dökerim mesela. Bunlar beste olur, söz olur, şiir olur şarkı olur sonrasında. Hep bir ağızdan söylendi mi şarkılar tadından yenmez o zaman.

 

Bir önceki duygusal çalışmamız olan ‘İnşallah” şarkısına bir klip çektik. Reklamını çok yapamasak bile şarkımız 300 bine yakın görüntülenme aldı. Bir o kadar beğeni ve yorum da geldi. Klibimizde Yeşilçam’ın usta isimlerinden Yılmaz Terzioğlu’da yer aldı. Bu bizi ziyadesiyle mutlu etti. Onur duyduk. Kendisi ünlü oyuncu Burçin Terzioğlu’nun da babası aynı zamanda. Sizlerin de yakından tanıdığı Artvin Radyo 08’in sevilen sunucularından Damarcı Serdar lakaplı Serdar Özbayrak’ta yer aldı klipte. Artvin’de sahne aldığım zamanlarda tanışmıştık kendisiyle ve halen görüşürüz. Güzel bir klip oldu. İzlemeyenler varsa Youtube arama kısmına Ali Kal yazarlarsa hem İnşallah şarkısına hem de diğer şarkılarıma ve kliplerime ulaşabilirler.
 
2017 yılında 8 şarkılık poprock tarzında “Ruhum Benim” albümüyle dinleyicilerimle buluştum. Sonrasında tek şarkı olarak İnşallah ve 4 ay sonrasında şimdi çıkarmış olduğum Yalvara Yalvara şarkısını da beğenilere sundum. Türkiye’nin birçok şehrinde etkinlik ve festivallerde sahne aldım. Artvin, Rize, Erzurum, Bayburt, Gümüşhane, Mersin, Ankara, Diyarbakır, Mardin, İzmir, Antalya, Bilecik, İzmit Edirne bunlardan bazıları. Yurtdışı konserlerimde oldu. Moskova, Tiflis gibi. Şimdi İstanbul’da bazı yerlerde sahne alıyorum. Konser etkinliklerimi ve çalışmalarımı sosyal medya hesaplarımdan duyuruyorum. alikalofficial yazıp sosyal medya hesaplarımdan bana ulaşabilirsiniz. Ben de Karadeniz’in asi çocuğuyum. Özellikle kendi bölgemdeki etkinlik ve festivallerde sahne almak, şarkılarımı binlerce dinleyiciyle seslendirmek hayattaki en büyük şansım diye düşünüyorum. Siz çağırın ben seve seve koşa koşa gelirim.
Yeni şarkım “Yalvara Yalvara” sonrasında diğer şarkılarımı da sıraya aldım. Hepsini zamanla paylaşacağım. Bu vesile ile tüm Radyo 08 TV ve 08 HABER ailesine ve DJ Serdar Özbayrak kardeşime, tüm okurlarımıza, sevenlerimize en derin saygı ve sevgilerimi gönderiyorum. Umarım en yakın zamanda görüşür ve beraber şarkılar söyleriz. Sevgiyle ve müzikle kalın.”
 

Bu haber 2244 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : SERDAR ÖZBAYRAK

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com