22.08.2017
Dünya’nın En Büyük Atatürk Heykelinde Nikah Kıydılar Açelya Aktaş ve Tolga Odabaş Çifti Nikahlarını Dünyanın En büyük Atatürk Heykelinde Kıydılar. Artvin’de 22 metre yüksekliğinde Dünyanın en büyük Atatürk Heykeli olma özelliğine sahip, Kahvecioğlu Vakfı Başkanı Sıtkı Kahvecioğlu’nun yaptırdığı ve Artvin Belediyesinin devraldığı tesiste Açelya ve Tolga çifti bir ilke imza attı.

 Artvin’in iki büyük ailesinin genç üyeleri Artvin Çoruh Üniversitesi Öğretim Üyesi Harita Mühendisi Tolga Odabaş ve Artvin’de özel bir şirkette çalışan muhasebeci Açelya Aktaş nikahlarında 22 metre yüksekliğinde ki Dünya’nın en Büyük Atatürk heykelinde kıydılar.

Geçtiğimiz yıl görkemli bir nişan töreninde evliliklerine ilk adımların atan Açelya Aktaş ve Tolga Odabaş çifti birlikteliklerini evlilikleriyle taçlandırdılar. Çift düğün öncesi nikahlarını Dünya’nın en büyük Atatürk Heykeli’nde kıyma kararı aldı.
İşlemlerini tamamlayan çift düğün öncesi Belediye Evlendirme Memuru Hamdi Özder eşliğinde nikahlarını Dünya’nın en büyük Atatürk Heykeli’nde kıydılar. Çiftin nikahlarına Funda Özmen, Tüğçe Aktaş Kuçükay, Halil Akıncı ve Sertaç Dinçer  şahitlik etti.
Çift birlikte böyle bir karar aldıklarını ifade ederek, Atatürk sevdasının yanı sıra Dünyanın en büyük Atatürk Heykeli’nin Artvin’de bulunmasının avantajıyla bir ilke imza atmak istediklerini söylediler.
 
 

Bu haber 5061 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com