28.10.2015
DAMAT KALAYCI: BİR DİLEK TUTTUM KABUL OLDU Artvin Vezirköy eski muhtarı İbrahim Aslan ve merhum Fatma Aslan’ın kızları Nilüfer Aslan ile Ortaköy eşrafından esnaf Cemil Kalaycı ve Nafiye Kalaycı’nın dört evladın en küçüğü olan Beytullah Tuncer Kalaycı 25 Ekim 2015 Pazar günü Şelale Düğün Salonunda yapılan güzel bir düğün töreni ile dünyaevine girdiler.

 Gençlerin nikâhını Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe kıydı. Kocatepe, gençleri şahitlerin huzurunda eş ilan etti. Sözleri ve imzaları ile birlikte yeni bir hayata yelken açın genç çifte evlilik cüzdanının veren Başkan Kocatepe, bir ömür boyu mutluluklar diledi.    

08Haber olarak bu düğünü baştan sona takip ettik. Artvin 3’ncü caddede sevilen esnaflardan biri olan Merkez Elektrik işletmecisi Beytullah Tuncer Kalaycı, caddedeki esnafı da düğüne davet etti. Caddenin genç esnaflarının da düğüne katılması düğüne ayrı renk kattı.  Her düğünün bir hikâyesi vardır. Düğünde gelin arabasına yazılan ilginç yazıdan yola çıkarak anlamını damat Beytullah Kalaycı’ya sorduk. Kalaycı, “Bugünkü evlenme kararımın verdiğim iki yıl önceye dayanan bir dilek tutma hikayesidir. Bir gariban amcamın işini yaptım, ‘oğul bir dilek tut ben dua edeceğim, dileğin kabul olur.’ Amca ‘benim dualarımla inşallah sevdiğine kavuşursun’ diyerek dua etti. O an bir dilek tuttum. Tabii ki evleneceğim kızın ismini tutarak yüreğimdeki sesi, sessizce dillendirdim. Bugün dileklerim kabul olduğu gündür. Ben, eşim Nilüfer ile mutlu bir yuva kurmayı başardım. Bir dilek tuttum kabul oldu. Her şey nasip kısmet meselesi…” diyerek duygularını dile getirdi.
Düğün sahiplerinde dikkat çeken başka bir ayrıntı ise her iki tarafta muhtarlık vazifesini gören aile bireylerinin olması. Düğüne Artvin’deki muhtar da geniş katılım gösterdi. Gelinin babası İbrahim Aslan Vezirköy’de dört dönem muhtarlık yapmış. Damadın abisi Hasan Kalaycı ise Merkez Dere Mahallesi muhtarı olarak halen aktif görev yapmakta. Düğüne çok sayıda davetlinin yanı sıra sivil toplum temsilcileri ve siyasiler de yoğun ilgi gösterdi
08Haber’e duygularını dile getiren Nilüfer Kalaycı “Öncelikle eşime teşekkür ediyorum. Biz mutluğumuzu ailelerimize borçluyuz. Aile büyüklerimize bu mutlu yuva kurmamızda bizden çok emek sarf ettiler ve bu günlere geldik. Bizim de artık yuvamız oldu. Ayrıca uzaktan yakından gelerek mutluluğumuzu paylaşan tüm dostlarıma, esnaf arkadaşlarıma ve değerli muhtarlarımıza çok teşekkür ediyoruz.”
Genç çift bir de bekarlara mesaj bıraktı: “Biz evliler kervanına katıldık, darısı bekar gençlerin başına. Herkesin hayalleri bizim gibi bir gün gerçek olsun” dedi.
Düğün gençlerin ve davetlilerin pistte dans etmesi, Artvin oyunlarını doyasıya oynaması ile sona erdi.
08Haber gazetesi olarak yeni bir hayata yelken açan çifte bir ömür boyu mutluluklar diliyoruz.  
 

Bu haber 3771 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : Hatice Nur ERSÖZ

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com