08.08.2015
DERYA VE SERKAN DÜNYAEVİNE GİRDİ Artvin eşrafından Reyhan ve (Merhum) Temel Can’ın kızı Derya ile Hopa eşrafından Sevim-Selahattin Sarı’nın oğlu Serkan, bir ömür oyu beraberlik için imza attılar.

 Derya için arkadaşları ve ailesi 2 Ağustos Çarşamba akşamı Artvin Öğretmenevi’nde kına gecesi düzenledi. Gelin Derya için kınalar yakıldı, oyunlar oynandı. Düğün Hopa ilçesinde 4 Ağustos Cuma akşamı yapıldı.

Birçok davetlinin katıldığı düğün, Hopa Samanyolu Düğün Salonunda gerçekleşti. Can ve Sarı ailelerinin dostlarının yanı sıra gelin ve damadın birçok arkadaşı da düğüne iştirak etti. Müzik ve konfeti yağmur altında salona giren gelin ve damat, nikâh masasına oturmadan önce ilk dansı yaptı. Ardından davetlilerde piste kalkarak gelin ve damada bu mutlu günlerinde eşlik ettiler. Pasta kesim ve takı törenin ardından özellikle gençler pistten ayrılmadılar. Gelin Derya ve damat Serkan’ın arkadaşları oynamaktan yorulan gelin ve damadı sahnedeki masaya oturtmadılar.
Gecenin geç vaktine kadar çalın müzik eşliğinde oynanan oyunlar, yapılan danslar nedeniyle pist bir an olsun boş kalmadı. Hopalı gençlerin tulum eşliğinde oynadığı oyunlar ise görülmeye değerdi. Tulumcunun çaldığı tuluma gençlerin naraları eşlik etti. Horon geceye damgasını vurdu. Birçok davetli yerlerinden kalkarak oyunlara eşlik etti. Daha sonra oynanan Artvin yöresine ait oyunlara ise kız tarafı kalkarak coşkuyu zirveye çıkardı. Erkekli-kadınlı pistte hep birlikte büyük bir coşku ile Atabarı oyununu oynayan davetliler, gençlerin bu mutlu gününe şahitlik etmeninin sevincini yaşadılar. Gelinin annesi Reyhan Can ise en küçük kızını gelin etmenin hem mutluluğunu ve hem de üzüntüsünü bir arada yaşadı.  
 
Gecenin sonunda ise fotoğraf çekimi gerçekleştirildi. Düğüne katılan birçok davetli, gelin ve damadın yanına gelerek bu mutluluğun anılardaki yerini almasını sağladılar. Can ve Sarı aileleri misafirleri gecenin sonunda kapıya kadar uğurlayarak düğüne katıldıkları için teşekkür ettiler.
Biz de 08HABER ve RADYO08 olarak Derya ve Serkan’a bir ömür boyu mutluluk diliyoruz. Bir yastıkta kocayın… Darısı bekar diğer gençlerin başına…  

Bu haber 5106 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com