21.09.2014
Artvin’de yıllardır “Yeşil Artvin Büfe işletmeciliği yapan” Dürdane Kara, Gürsel Aydın ile dünya evine girdi.

 

 Karayollarından emekli, eski sendikacı ve Demokrat Parti’nin yöneticiliğini yapmış olan Maden köylü Kazım, Safiye Kara çiftinin kızları olan Dürdane Kara, Yusufeli’nde lokanta işletmeciliği yapan Ahmet Selime Aydın çiftinin oğulları Ardanuçlu Gürsel Aydın ile Artvin Merkez Aşağı Şehitlik köyü Doğa Düğün Salonu’nda bir ömre imza attılar.

 

GELİN DAMAT ASMA KÖPRÜDEN IŞIKLAR VE HAVAİ FİŞEK EŞLİĞİNDE GEÇTİLER

 

Doğa Düğün Salonu’nun gelenekselleri arasında yerini almış olan Asma Köprü’den ışıklar ve havai fişek eşliğinde geçişlerini yapan çifti salona girerken davetliler alkışlarla karşıladı. Salona gelen gençlerin nikâhını ise her zaman olduğu gibi Nikâh Memuru Erkan Öztürk kıydı. İmzaların atılmasının ardından evlenme cüzdanını gelin Dürdane Kara’ya veren Öztürk; “Ben bu cüzdanı evlilik tapusu olarak niteliyorum. Aydın ve Kara ailelerine hayırlı olsun diyor, ömür boyu mutluluklar diliyorum.”dedi.

 

DOĞA RESTAURANT DAVETLİLERİ ALAMADI. SALONDAKİLER KADAR KAPIDA KALANLAR OLDU

 

Doğa Restaurant’ta yapılan düğün çok kalabalık bir davetliler eşliğinde yapıldı.  Salona gelenler kadar kapıda kalanlar oldu. Kızı Dürdane’yi evlendiren baba Kazım Kara oldukça duygulandı. Kara yaptığı açıklamada; “ Her anne –baba kızı veya oğlunun mutlak mürüvvetini görmek ister. Böylesine mutlu günlerinde dostlarını yanında görmek ister.

 

Ben bu akşam iki mutluluğu birden yaşıyorum. Birincisi kızım Dürdane’nin düğünündeyiz, ikincisi düğünümüz onurlandıran yüzlerle ifade edilebilecek bir kalabalık katılım var. Gördüğünüz gibi salonda yaklaşık 500 kişi sığabiliyor. Sandalyelerde daha çok kadınlar var. Onlara yer verilmiş. Erkekler ayakta veya dışarıda bekliyor. Bu bizim kültürümüzde vardır. Her zaman kadınlarımıza yer verir, onları gerçekten başımızın tacı sayarız. Bu çok güzel bir kültürdür.

 

DEMOKRAT PARTİ GENEL BAŞKANI, ESKİ ORMAN BAKANIMIZ EKİNCİ’YE 

VE PARTİ GENEL SEKRETERİ ERTAN KÜÇÜKAY’A TEŞEKKÜR EDİYORUM

 

Bu arada davet ettiğimiz halde gelemeyen dostlarımızın telgrafları var. Demokrat Parti Genel Başkanı Sayın Gültekin Uysal, Demokrat Parti Genel Sekreteri hemşerimiz Sayın Ertan Küçükay, Orman Eski Bakanımız Sayın Hasan Ekinci, telgraf göndererek gelemedikleri için üzüntülerini bildirirken her iki aileyi de kutladılar. Ben kendilerine çok teşekkür ediyorum. Davetimize icabet eden, telgraf, çelenk gönderen, cep telefonundan dileklerini ileten tüm dost ve akrabalarımıza, arkadaşlarımıza en içten teşekkürlerimi sunarım.

 

BU ARADA BURUK SEVİNÇ YAŞADIĞIMIZI SÖYLEMELİYİM ŞOFÖRLER ODASI BAŞKANI HEMŞEHRİM, KÖYLÜM AHMET ALPASLAN’A GEÇMİŞ OLSUN DİYOR, ACİL ŞİFALAR DİLİYORUM.

 

Bu arada buruk bir mutluluk yaşadığımı da belirtmek zorundayım. Şoförler Ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı köylüm Sayın Ahmet Alpaslan geçen hafta düşme sonucu yaralandı. Şu an Rize Devlet Hastanesi’nde tedavi görüyor. Allah’tan acil şifalar diliyorum. Geçmiş olsun diyorum. Güzel haberler alıyorum. İnşallah bana üçüncü ve en büyük mutluluk haberi de Rize’den gelecek. 08 Haber gazetesine çok teşekkür ediyorum. Her yerde varsınız. İyi ki varsınız.”dedi.

 

BİZİ ONURLANDIRAN TÜM DOSTLARIMIZA EN İÇTEN TEŞEKKÜRLERİMİZİ SUNUYORUZ

 

Düğün sonrası duygularını kısaca aktaran Gürsel-Dürdane Aydın çifti, “Bizim en mutlu gecemizi onurlandıran, salona sığmayan çok değerli dostlarımıza en içten teşekkürlerimizi sunuyoruz. Mutluluklar ne kadar çok paylaşılırsa o kadar çok çoğalır, katlanır. Paylaşıldıkça eksilmeyen tek şeydir sevgi, dostluk. Aynı mutluluğu Allah herkese nasip etsin. Eğer çevremiz de mutlu olursa mutluluğumuz daha da anlamlı olur. Herkese en içten teşekkürlerimiz sunmayı borç biliyoruz.” İfadelerine yer verdiler.

 

Eski bir sendikacı ve siyasetçi olan Kazım Kara’nın kızının düğününe Artvin’in tüm siyasi parti il başkanları veya temsilcileri katıldı. 08 Haber gazetesi olarak Kara ve Aydın ailelerini kutluyor, Dürdane ve Gürsel çiftine ömür boyu sağlık, mutluluklar diliyoruz.

Bu haber 5019 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : Sami ÖZÇELİK

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 1 )

Bİ ÖMÜR BOYU MUTLULUKLAR DİLERİMM
 SEDAT ÇELİK -- 22.09.2014 13:17
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com