23.08.2014
Şenliklerin merkezi olan Artvin yeni bir şenliğe ev sahipliği yapmanın heyecanını yaşıyor. AKULİ Müzik Atölyesi’nin düzenleyeceği ‘Birinci Sokak Şenliği’ 23 Ağustos Cumartesi günü saat 16.00 ile 22.00 arasında Türk Ocağı Sokağı’nda başlayacak.

 

 

Artvin’de düzenledikleri şenliklerle her yaştan insanın ilgisini ve beğenisini kazanan AKULİ Müzik Atölyesi yeni bir şenliğe hazırlanıyor. Daha önce kapalı mekânlarda program düzenlemeyi tercih eden Atölyenin Sanat Yönetmeni Akuli, şimdiki hedeflerini sokak şenliği olduğunu açıkladı.

 

GENÇLERE SPOR VE MÜZİK MÜJDESİ

 

Sanatı ve müziği her eve sokmayı amaçladıklarını söyleyen Akuli, “Daha önce geleneksel yılsonu etkinliklerimizi kapalı salonlarda yapıyorduk. Bu da insanlara sınırlı bir şekilde ulaşmamıza sebep oluyordu. Oysaki Akuli Müzik Atölyesi’nin amacı sanatı ve etkilerini her eve sokmaktır. Bundan dolayı yeni dönemde etkinliklerimizi sokak şenliği olarak düzenleyerek gençlerimizi spor ve müzikle buluşturmayı hedefliyoruz” dedi.

 

ARTVİN’DE MÜZİK ZİYAFETİ

 

Yeşilin ve yöresel şenliklerin merkezi konumunda olan Artvin’de yeni bir müzik ziyafetine vesile olan Akuli Müzik Atölyesi ulusal sanatçıları da Artvin’e getirmeye hazırlanıyor. Konuyla ilgili bilgi veren Sanat Yönetmeni Akuli, etkinlikler kapsamında müzik atölyemizden yetişen öğrencilerimiz yerel ve ulusal sanatçılarımızla birlikte sahne alacak. Şenliğe gelen insanımız deyim yerindeyse müziğe doyacak” şeklinde konuştu.

 

ARTVİN YİNE KARDEŞLİĞİN MERKEZİ

 

Kardeşliğin ve samimiyetin doğduğu il olan Artvin’i önemsediklerini belirten Akuli, “Şehrimizin sosyal, kültürel aktivitelerinin kent yaşamına olumlu yansıdığı bilinmekte. Birbirine tahammülü olan ve kardeşçe yaşanana bir yer olma özelliğini perçinlemiş olacaktır. Çocuklarımıza ne kadar çok sanat faaliyetlerine yönlendirirsek kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmış oluruz. Kentimizin yeni sloganı ‘Sporla, Müzikle Mutlu Yaşam’ olsun” şeklinde konuştu. Bilindiği gibi Artvin’in tek Müzik Atölyesi Olan Akuli Müzik Atölyesi’nde özel sınıflarda ve uzman hocalarla birebir dersler verilmekte. Bağlama, Gitar, Piyano, Ritim, Keman alanına ilgi duyan her yaştan vatandaş müzik atölyesinde eğitim alabilmekte.   

Bu haber 3409 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : 08 HABER MERKEZİ

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com