23.08.2014
Radyo 08’in maskotu kedi Ünzile’den sonra bu kez tavşan “Beyaz Bani” herkesin neşe kaynağı oldu. Henüz 1 aylık olan Bani, insanlara yakınlığı ve şirinliği ile dikkat çekiyor.

 

 

Haber gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Hatice Nur Ersöz, hayvanları çok sever. Minik tavşanı eline alarak seven Ersöz;” hayvan sevgisi olan insanlar kötülük yapamazlar. Yapılan araştırmada bu bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Sokak hayvanları aslında bir toplumun genel yapısını da yansıtır. Eğer bir memlekette çok sokak hayvanı varsa, itlaf ediliyorlarsa orada hayvanlar sevilmiyor demektir.

 

Geçenlerde çok güzel bir söz vardı. Sosyal paylaşım sitesindeydi. “Bir toplumun ne kadar insani duygular taşıdığı sokak hayvanlarına karşı gösterdikleri ilgiyle ölçülür.” Şeklinde bir yazıydı. Bugün, ülkemizde her gün yüz binlerce ekmek çöpe gider, ama bu ekmeleri sokak hayvanlarına vermeyi akıl edemeyenler ne yazık ki çok fazladır. Bazıları işin en kolayını, ama en kötüsünü tercih eder, İtlaf eder, zehirler!

 

Hayvan beslemek sorumluluk ister, ona bakım gerektirir. Bakamayacaksanız almayın. Sonra siz de hayvancağız da acı çeker. Ama benim naçizane önerim; Yaratılanı sevin Yaratan’dan ötürü demiş Yunus... Allah canlıları yaşasın, yaşatılsın diye yaratır. Öldürmenin adına da canilik verilmiştir. Hepimizin bu konuda yapacağı çok şey vardır.”dedi

Bu haber 2717 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : Sami ÖZÇELİK

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com