07.08.2014
Artvin’in önemli girişimci, işadamlarından birisi olan Nevzat-Sultan Güven’in oğlu Rıdvan Güven ve İzmirli Hanife- Sudi Öztürk çiftinin kızları Melike’nin düğünü vardı.

 

 

Üniversite de tanışan Rıdvan ve Melike, İzmir ve Artvin’i Şelale Düğün Salonu’nda buluşturdu.Düğün salonu girişinde kurulan ve üzerinde Melike-Rıdvan yazan takın altından geçen konuklar düğün başlarken atılan havai fişek gösterisi muhteşem bir düğünün muhteşem, renkli başlamasına vesile oldu.

 

Üniversitede başlayan ve Artvin Şelale Düğün Salonu’nda kurulan nikâh masasında bir ömre atılan imza ile mutlu sona ulaşan sevgi birçok dostu buluşturdu.

 

İzmirli Hanife-Sudi Özerk çiftinin kızları Melike ile Artvinli Sultan-Nevzat Güven çiftinin oğulları Rıdvan Güven bir ömür boyu birlikte yaşamak için kalpleriyle imza attılar.

 

5 Ağustos 2014 Salı günü saat 19.30’da Şelale Düğün Salonu’nda başlayan düğün törenine Artvin Valisi  Kemal Cirit gençlerin nikah şahidi olarak katılırken, birçok davetli de gençlerin mutlu gününde salonda  yer alarak bu mutluluk gecesine tanıklık ettiler.

 

KOCATEPE, MELİKE VE RIDVAN KARDEŞİMİZE ÖMÜR BOYU MUTLULUKLAR DİLİYORUM

 

Melike ve Rıdvan’ın nikâhlarını ise Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe kıydı. Nikâhın kıyılmasından sonra kısa bir öğüt konuşması yapan Kocatepe,” Evlilik kutsal bir müessesedir. Bu akşam iki gencimiz karar vermiş, aileleri onaylamış böylesine güzel bir ortamda bir ömre imzalarını attılar. Evliliğin özü sevgidir. Zaten bu yuvayı da bu sevgi kurmuştur. Sevgili Rıdvan ve Melike kardeşimize ömür boyu mutluluklar diliyorum.”dedi.

 

Genç çiftlerin nikâh şahitliğini yapan Vali Kemal Cirit’te gençlere mutluluklar dileyerek evliliğin hayatın içerisinde, toplumumuzda çok önemli bir yeri olduğunu söyledi.

 

ARTVİN BELEDİYESİ HALKOYUNLARI EKİBİ GÖSTERİ YAPTI

 

Nikâh masasında işlemlerin bitmesi, imzaların atılmasının ardından gecenin ilk dansını yapan genç çiftler, bir süre sonra davetliler de eşlik etti. Halaylar, horonlar, karşılıklı oyunlarla devam eden düğünde Artvin Belediyesi Halk Oyunları ekibi de bir gösteri yaptı.

 

ÖZTÜRK VE GÜVEN AİLELERİNİN DOSTLUK TESİS ETTİĞİ BİR DÜĞÜN TÖRENİNDEYİZ.

BAŞTA VALİMİZ SAYIN KEMAL CİRİT VE BELEDİYE BAŞKANIMIZ KOCATEPE’YE TEŞEKKÜR EDİYORUM.

 

Düğün sonrası 08 Haber magazin ekibine bir açıklama yapan İşadamı Nevzat Güven, insan hayatının önemli aşamalarından oluştuğuna dikkat çekerek; “Bugün Öztürk ve Güven ailelerinin bir gönülde dostluk tesis ettiği bir düğün töreni gerçekleşiyor. Ben, düğünümüzü onurlandıran, düğünümüzde gençlerimizin şahitlerinden birisi olan Başta Sayın Valimiz Kemal Cirit’e, Nikâhı kıyan Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Kocatepe’ye ve bizi bu mutlu günümüzde onurlandıran tüm dostlarımıza en içten teşekkürlerimi sunuyorum. Hem dost olarak hem de medya olarak bu geceye renk veren, 08 Haber gazetesine de çok teşekkür ediyorum.

 

ALLAH HER ANNE BABAYA BU DUYGUYU TATTIRMAYI NASİP ETSİN

 

Oğlum Rıdvan ve gelinim Melike, sevgilerini böylesine muhteşem, mutluluk dolu bir geceyle, taçlandırdılar. İzmir –Artvin hattında gönül köprüsü, sevgi, dostluk köprüsü oluşturdular. Bize de bu mutluluğun gerçekleşmesinde hep birlikte şahit olmak düştü.  Bir baba olarak oğlumu evlendirmenin mutluluğunu yaşıyorum. Allah her anne babaya da bu duyguyu yaşamayı nasip etsin.”dedi. Anne Sultan Güven ise, çok mutlu olduğunu, heyecanından dolayı konuşamayacağını, eşinin söylediklerinin kendisi içinde geçerli olduğunu söyledi.

 

NİKÂH ŞAHİTLİĞİMİZİ YAPAN VALİMİZ SAYIN KEMAL CİRİT’E, NİKÂHIMIZI KIYAN

BELEDİYE BAŞKANIMIZ SAYIN MEHMET KOCATEPE’YE TEŞEKKÜR EDİYORUZ

 

Melike ve Rıdvan çifti de düğünlerini onurlandıran konuklara teşekkür ederek; “ Biz,  ömrümüzün sonuna kadar bir kalp içinde büyüttüğümüz sevgimizi, ömür boyu sevgi sarayımızda yaşatmaya karar verdik ve imzamızı attık. Bu mutlu gecemizi hem bizzat düğünümüze katılarak, hem düğün şahitliğimizi yaparak onurlandıran Artvin valisi Sayın Kemal Cirit’e, Nikâhımızı kıyan Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Kocatepe’ye ve tüm değerli dostlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Gerçekten çok güzel bir düğün oldu. Biz gönülden isteriz ki; “ Allah seven herkese bu güzelliği, mutluluğu yaşatsın. Biz üniversite yıllarında tanıştık. Bizi buluşturan duygunun gönülde yeşeren sevgi ve aşktır.  Biz, kalbinde sevgi taşıyan, gençlerin bu güzel anları, duyguları yaşamasını dileriz.” İfadelerine yer verdiler.

 

08 Haber magazin ekibi olarak Güven ve Öztürk ailelerini tebrik eder, Melike ve Rıdvan çiftine bir ömür boyu mutluluklar diliyoruz.

Bu haber 4380 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : Hatice NUR ERSÖZ

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com