04.08.2014
Artvin sisli dağların zirvesinde, 1700 rakımlı Mersivan Atabarı Kayak Merkezi bu yıl ilk kez kır düğününe ev sahipliği yaparak doğa ve macera severleri zirvede buluşturdu.

 Artvin eşrafından Emine –(Merhum) Fuat Çelik çiftinin  oğlu İç Mimar Suat Çelik ile Arhavi eşrafından Melek- Bahri Öztürk çiftinin kızı Veteriner Hekim Gülesser Öztürk’ün yolları motor sporları yarışında kesişti.

Gülesser ve Suat, offroad yarışlarında tanışarak evliliğe giden yolda hayatlarının yarışına çıktılar. 31 Temmuz 2014 Perşembe günü tüm sevdikleri, dost ve akrabalarıyla birlikte görkemli bir kır düğünü yaparak dünya evine girdiler.
31 Temmuz günü saat 15.00’te başlayan ve zirvede ilk kez yapılan kır düğünün nikah şahitliklerini AK Parti Milletvekili İsrafil Kışla ve offroad’çu  Artvinli iş adamı Ahmet Varan yaptı.
Yemekli kır düğününe yaklaşık 500 davetli katıldı. İl dışından birçok offroad sever katılarak kır düğününü adeta karnavala çevirdiler. Düğünde Cennet  Pastanesi sahibi Neşe Nur Karahan’ın yaptığı, damat Suat Çelik’in yaşam biçimini anlatan özel yaş pasta dikkat çekti. Offroad temalı pastayı, davetliler huzurunda kesen gelin ve damat ilk tatlılıklarını birbirleriyle paylaştılar. Kır düğününde ilk dansı yapan Gülesser ve Suat çifti, düğün boyunca güzel yapılan organizasyonla davetlilerin beğenisini kazandı. Düğünde, ev sahipleri ve davetliler, açık havada doğanın kucağında Artvin ezgileri, halk oyunları ile coştukça coştular. 
Daha sonra Suat – Gülesser Çelik çifti için Yankı Seyir Terası’na kamp çadırı hazırlanarak modern yaşamla doğal yaşamı birleştirdiler. Doğa ve macera tutkunu iki genç ilk gecesini sabaha kadar Offroad’çu dostlarıyla  müzik eşliğinde eğlenerek birlikte geçirdiler.
08 Magazin ekibi Artvin’in müzmin bekârı olarak tescilli Suat Çelik’in düğününü takip etti.
Damat Suat Çelik’e duygularını ve evlilik kararını nasıl aldığını sorduk. Suat Çelik “Bugün, ben, ruh ikizimi bularak yeni bir hayata başlamanın mutluluğu içerisindeyim. Sevgili eşim Gülesser Hanım’la tanışmamız ise yine Arhavi’de yapılan Offroad ekinliğinde oldu. Eşim, mesleği icabı veteriner hekim  olması nedeniyle doğa sever, hayvan sever biri. Yaşam biçimimiz örtüştü. İlk tanışmamız 2013 yılı Ekim ayında oldu.”
Damat Suat Çelik eşiyle tanışmasını 08 Haber’e açıklarken “Arkadaşlığımız bizim evlilik kararı almamıza vesile oldu. Ailelerimizin de rızasını alarak 18 Nisan 2014 tarihinde nişan yaptık. Kısa süre sonra da 31 Temmuz 2014 Perşembe günü Artvin Mersivan Atabarı Kayak Merkezi’nin bulunduğu alanda kır düğünü yaparak Artvin’de bir ilki başarmak istedik. Biliyorsunuz Atabarı Kayak Merkezi’nin sosyal tesisi yapılırken benim büyük emeklerim vardır. Burası benim ikinci evimdi. 31 Temmuz’da dağ başında bizi seven dostlarımız, bu güzel günde bizleri yalnız bırakmadılar. Uzaktan yakından gelen birçok misafirlerimizle yemekli düğün yaparak mutluluğumuzu paylaştık. Uzaktan bizzat offroad’çu arkadaşlarımız, aileleriyle birlikte gelerek düğünümüzü şenlendirdiler, herkese teşekkür ediyorum.” dedi.
Damat Suat Çelik, işi gereği eşiyle sınır komşumuz Gürcistan’ın Batum şehrinde yaşayacaklarını açıklayarak   “Bizler evlilik kervanına katıldık. Darısı geride kalan müzmin bekârların başına… Tabii ki ruh ikizini bulmaları için benim gibi şans ve ortamlar vesile olsun. Ayrıca eşimin ailesi olan Öztürk ailesine teşekkür ediyorum. Bu evlilik yolunda hem benim ailem hem de eşimin ailesi desteklerinden ve katkılarından dolayı herkese teşekkür ediyorum. Ben ruh ikizimi, eşimi buldum. Yeni bir yaşam için Gürcistan Batum’da yaşayacağız. Tüm dostlarımı Batum’a beklerim diyerek 08 Haber ajansı aracılığıyla dostlarıma, offroad’çu arkadaşlarıma selam ve sevgilerimizi yolluyorum.” dedi.

08 Medya ailesi olarak yakinen tanıdığımız, sevdiğimiz bir kardeşimiz Suat Çelik ve eşi Gülesser Hanım’a evlilik kervanına katılmalarından dolayı okuyucularımız adına mutluluklar diliyoruz. 

Bu haber 5618 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com