12.07.2014
Günümüz teknolojisinin en çok kullanılan ürünlerinin başında geliyor cep telefonları.

 Öyle ki kullanımı ilkokullara, 8 ‘li yaşlara kadar düştü. İlk çıktığı yıllarda lüks ihtiyaç sayılan cep telefonları, artık neredeyse herkesin elinde. Hâl böyle olunca cep telefonu satan ve tamiri yapılan işyerleri sayısı da oldukça fazla.

 

Artvin’de de telefon sektörü üzerine satış ve tamir yapan işletme sayısı da azımsanmayacak kadar çok. Bunlardan birisi de Telekom yanında Kaya Keleş Sokak’ta hizmete açılan ‘ Cep Hastanesi’.  Aslında açıldığı birkaç ay oldu. Biraz gözden uzakta ara sokakta olduğu için bilmeyenler vardır ‘Cep Hastanesi’ni’. Biz de 08 Haber olarak Cep Hastanesi Sahibi Ümit Aksoy’la işi üzerine bir söyleşi yaptık.

 

Aksoy konuşmasına, gazetemizi ve internet sitemiz 08haber.com’u sürekli takip ettiğini söyleyerek başladı. “Gazeteniz 08 Haber’i ve internet siteniz 08haber.com’u mümkün olduğunca takip ediyorum. Konuşmama öncelikle bana bu fırsatı verdiğiniz için teşekkür ederek başlamak istiyorum. Adım Ümit Aksoy. 1983 doğumluyum. Uzun yıllar İstanbul’da yaşadıktan sonra tekrar Artvin’ geldim. Cep telefonu işini 10 yılı aşkın süredir yapıyorum. Yani işimde çok eski ve tecrübeliyim diyebilirim.

 

CEP TELEFONLARININ İLK ÇIKTIĞI YILLARDA SATIŞ ÜZERİNE İŞYERİM VARDI

 

Mesleğimi uzun yıllar İstanbul’da icra ettim. Cep telefonunun ilk çıktığı yıllarda sadece satış üzerine iş yeri açmıştım. Ama teknoloji ilerleyince, telefonlar gündelik hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olunca tamirini de öğrenip bu işe devam ettim. İstanbul’da doğup büyüdüğüm için mesleğimin ilk yıllarında İstanbul’da hizmet verdim. Sonra askere gitmek için bir süre ara verdim ve askerliğimi bitirdikten sonra işime Artvin’de devam etme kararı aldım.

 

Çünkü biz Artvinliler ne kadar memleketimizden uzakta olsak o kadar çok geri dönmek için çaba sarf ederiz aslında. Ama malum hayat şartları bu şekilde işte. Tamir üzerine açtığım bu işyerinde kısa sürede geniş kitlelere yayıldım aslında. Hatırı sayılır bir müşteri potansiyelim var.. Bende elimden gelenin en iyisini yapmak için uğraşıyorum.

 

YAPAMAYACAĞIM HİÇBİR ŞEYE YAPARIM DEMEM. SÖZ VERİRSEM TUTMAK İSTERİM

 

Tamire gelen telefonların sorunu öğrenince yapabileceğimi bir bakışta anlarım zaten. Yapamazsan yapamam derim zaten. Verdiğim sözü tutmak en büyük prensibimdir. Şükürler olsun ki ömrü bitmemiş, çöpe atılacak kadar hasar almamış, kullanılacak halde olmayan telefonlar dışında elimden hiçbir arızalı telefon kurtulmadı. Çok gayretliyim bu konuda. Teknolojinin hızına yetişmek mümkün değil. Gün geçmiyor ki yeni bir model ve özellikte telefon çıkmasın. Tabi bu sayı arttıkça işimiz biraz zorlaşıyor teknolojik olarak ama şükürler olsun ki üstesinden geliyorum. Kendimi her geçen gün daha çok yeniliyor ve iyileştiriyorum.

 

7’DEN 70’E BİRÇOK MÜŞTERİM VAR

 

Telefon ve modelleri arttıkça ve değiştikçe tabi ki tamir ve arıza oranları da artıyor. Genelde müşterilerim genç kesimler. Çünkü son model telefonlar kullanıyorlar. Ya ellerinden düşürüyorlar, ya da yanlış kullanım neticesinde geliyor veya program hatalarından dolayı geliyorlar. Bende elimden geldiğince işimi en iyi şekilde yapmaya çalışıyorum. En çok mutlu olduğum konuda ümidini kestikleri telefonlarını tamir ettiğim zaman yüzlerinde gördüğüm mutluluk ve memnuniyet ifadesi. Çünkü ilk hedefimiz müşteri memnuniyetimiz. Para her zaman ikinci planda. Önceliğim tamire gelen telefonları tamir edip, telefon sahiplerinin işlerini görmek.  Burası teknik servis.Tabi ki ilk amacımız  telefonları tamir etmek. Telefon tamiri dışında orijinal bataryalar, şarj cihazları ve telefon aksesuarlarımda mevcut.

 

Dükkânın adında anlaşılacağı üzere ‘Cep Hastanesi’ telefonların iyileştiği yani tamir edildiği hastane burası.  Yani doktorun hastasını iyileştirdiği gibi iyileştiriyoruz bizde telefonları. Mesela sen Sevgili Serdar Kardeşim, telefonunu hiçbir yerde İstanbul’da bile yaptıramamış umudunu kesmiştin, bana geldin telefonunu düzelttim. O kadar memnun ve mutlu oldun ki beni gazete de haber yapmak istedin, eksik olma. Ben bu vesile ile  08 Haber ekibine, Sevgili Serdar Kardeşim sana ve tüm müşterilerime sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Ramazan Ayı’nı tebrik ediyor, hayırlara vesile olmasını diliyor, şimdiden herkese şeker tadında Ramazan Bayramı diliyorum. İş yerime uğramak isteyenler ise Çarşı Mahallesi, Telekom yanı, Kaya Keleş Sokak, No: 21/A adresinden bana ulaşabilirler. Telefonlarım: 0466 212 73-03 Cep: 0541 729 93 94.

Bu haber 7135 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : Serdar ÖZBAYRAK/ÖZEL HABER

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com