ARTVİN CHP’DE 2 İSTİFA

25.12.2022
ARTVİN CHP’DE 2 İSTİFA Cumhuriyet Halk Partisi Artvin il örgütü yılın son danışma toplantısını gerçekleştirdi. Son danışma toplantısının diğer toplantılardan farkı ise toplantı sonrası 2 istifanın verilmesiydi.

 CHP Artvin İl Başkanı Ahmet Biber ve CHP Yusufeli İlçe Başkanı Barış Demirci, milletvekili aday adaylığı için istifa etti.

2023 yılında yapılacak olan milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı seçimleri için süreç başladı. Partiler hazırlıklarını sürdürüyor. CHP Genel Merkezi 1 ay önceden örgütlere genelge göndererek, parti yönetiminde görev alan yönetici ve üyelerin, milletvekili aday adayı olmayı düşünenlerin 1 ay içinde istifa etmeleri istendi.
Bu genelgeye göre, Artvin’de CHP İl Başkanı Ahmet Biber ve CHP Yusufeli İlçe Başkanı Barış Demirci CHP’den milletvekili aday adayı olmak için görevlerinden istifa etti.
Böylece Artvin’de iki aday adayı ismi kesinleşirken, mevcut CHP Artvin milletvekili Uğur Bayraktutan’ın yeniden aday adayı olup olmayacağı, Artvin’den mi yoksa kontenjandan başka bir ilden mi aday olacağı önümüzdeki süreçte belli olacak.
İstifalar nedeniyle Artvin il Başkanlığı ve Yusufeli ilçe Başkanlığı için Genel Merkez’den atama yapılacak.

Bu haber 889 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :