İSTANBUL ARTVİN GÜNLERİ’NE HAZIRLANIYOR

15.11.2022
İSTANBUL ARTVİN GÜNLERİ’NE HAZIRLANIYOR Artvin Dernekler Federasyonu öncülüğünde İstanbul’da Artvin Tanıtım Günleri düzenlenecek.

 Göğe komşu toprak Artvin’in tanıtımı için İstanbul’da 24-27 Kasım günlerinde Maltepe Sahil Alanı’nda etkinlik düzenlenecek. Tanıtım günlerinin öncülüğünü İstanbul’da Artvinlilere yönelik faaliyette bulunan Artvin Dernekler Federasyonu yapıyor.

Oluşturulan Artvin Patformu’na İstanbul’da faaliyetlerini sürdüren Artvin’i kapsayan dernek, vakıf ve federasyonlar da destek veriyor.
Artvin Dernekler Federasyonu Başkanı Hakan Bekar öncülüğünde geçtiğimiz ay Artvin’e giden heyet, tanıtım günleri için Artvin ve ilçelerindeki belediyeler, sivil toplum kuruluşlarını ziyaret etmiş, ardından valiliği ziyaret ederek bu etkinliğe destek verilmesini sağlamıştı.
Etkinliği, Artvin’de geçmişten günümüze gelmiş kültürel değerleri yaşatmak ve İstanbul’da tanıtımı yaparak Doğu Karadeniz’in serhat şehir Artvin’in turizmine katkı sunmayı amaçlıyor.
Artvin Platformu temsilcileri Artvin ve ilçelerinden yaşayan birçok yurttaşın yanı sıra İstanbul ve çevre illerine göç eden birçok Artvinli ve Artvin’le gönül bağı olan kişileri bu etkinliğe davet ediyor.   
Tanıtım günlerinde ayrıca İstanbul’da yaşayan yerli ve yabancı birçok insana Artvin’in tanıtımını yaparak Artvin turizmine katkı sağlamayı hedefliyor. Hakan Bekar ve ekibi etkinliklerin geniş katılımlı olması için büyük çaba sarf ediyor.
Artvin basını da etkinlik günlerine destek veriyor. Artvin Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi de etkinlik günlerini sponsorları arasında.
Organizasyonla ilgili geniş bilgi Artvin Platformunda alınabilir. 

Hakan Bekar

Bu haber 1164 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :