AVRUPA ŞAMPİYONASI’NDA MUHTEŞEM KAPANIŞ

12.09.2019
Avrupa Taekwondo Birliği (WTE) tarafından İsveç’in Helsingborg kentinde düzenlenen ve 35 ülkeden 458 sporcu mücadele ettiği şampiyona yapılan müsabakalarla sona erdi.

 

TOPLAMDA 12 MADALYA

 

Şampiyonanın ilk 3 gününde 1 altın, 4 gümüş ve 3 bronz madalya kazanan Türkiye, son gün elde ettiği madalyalarla Avrupa Şampiyonası’nı 3’ü altın, 4’ü gümüş ve 5’i bronz olmak üzere 12 madalyayla tamamladı. Türkiye, bu sonuçlarla erkek takım, kadın takım ve genel sıralamada Avrupa 2’ncisi oldu.
 
KONUYLA İLGİLİ BİR AÇIKLAMA YAPAN TÜRKİYE TAEKWONDO FEDERASYONU ARTVİN İL TEMSİLCİSİ FARİS KESKİN;
 
Türkiye Taekwondo Federasyonu Ümitler Mili Takım Teknik Kurul Üyesi Artvin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Personeli Milli Takım Antrenörümüz Hayati Güneri’ninde şampiyonada görev alması bizleri ayrıca gururlandırmıştır. Avrupa 2. Liği elde eden altın madalyalarla üç kez İstiklal Marşımızı okutup bayrağı göndere çektiren Milli Takım kafilesini ve bu sporcuların yetiştirilmesinde emeği gecen herkesi kutluyorum. İlimiz Taekwondo Milli Takım Antrenörü Hayati Güneri her zamanki gibi İlimizi ve ülkesini gururlandırmaya devam ediyor” ifadelerini kullandı.

Bu haber 1406 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : ADEM GÜNGÖR